Metallica - mp3, videoklipy, noty, texty skladeb, historie, diskografie
 
Anketa
řetězy
Produkty Metallicy
Aktuální DVD (nadpis)
The Big Four DVD (Live From Sofia)
datum vydání: 1.11.2010
Aktuální kniha (nadpis)
Justice For All - pravda o skupině Metallica
řetězy
obsah

Videoklipy Metallicy

Zde najdete odkazy na jednotlivé éry kapely, kde se nacházejí konkrétní videoklipy.

Socha, představující Spravedlnost

Zde naleznete první oficiální videoklip kapely, konkrétně k baladě "One", vč. hraní této písně živě na předávání cen Grammy roku 1989. Rovněž jsem zde zařadil ukázku z mamutího turné na podporu desky se sochou představující "Spravedlnost".

zdroj obr.: Sound On Sound (3.12.2011)

Oficální videoklipy k albu Metallica (Enter Sandman, The Unforgiven, Nothing Else Matters, Wherever I May Roam a Sad But True) naleznete po kliknutí na výše zmíněný odkaz. Rovněž zde můžete najít video oné známé nehody z roku 1992, kde vybuchující světlice na pódiu poranila Jamese Hetfielda.

Lars Ulrich v klipu Until It Sleeps

Videoklipy kapely, která je dříve odmítala (iniciátorem byl Cliff Burton, který chtěl, aby se skupina prosadila přirozenou cestou), se již staly samozřejmostí, ke každé nově vydané desce jich Metallica natáčí několik. K nahrávce "Load" byly natočeny ke skladbám: "Until It Sleeps", "Until It Sleeps", "Hero of the Day", "Mama Said" a "King Nothing".

zdroj obr.: Maggotsofslipknot (3.12.2011)

The Memory Remains, The Unforgiven II a Fuel, tyto klipy najdete v éře "Load".

V éře předělávek naleznete videoklip ke skladbě "Turn the Page", "Whiskey in the Jar" a "Stone Cold Crazy".

S nad M logo

V této éře Metallica spojila síly se skladatelem a producentem Michaelem Kamenem, který přepracvoal písně kapely do symfonického kabátu. Do této éry jsem vložil vybrané skladby z této výjimečné události, vč. nové skladby, složené speciálně pro tuto příležitost, nazvanou "No Leaf Clover".

zdroj obr.: All Magazine (3.12.2011)

Kontroverzní St. Anger éra s sebou nese videoklipy k písním: "St. Anger", "Frantic", "The Unnamed Feeling" a "Some Kind of Monster".

K prozatím poslednímu albu vznikly tyto videoklipy: "The Day That Never Comes", "All Nightmare Long" a "Beat, Broken and Scared".

Zde naleznete videoklip k písni "I Disappear", Metallicu, jak hraje legendární skladbu "Iron Man", či "Master of Puppets" v podání Sum 41.
zapati