Metallica - mp3, videoklipy, noty, texty skladeb, historie, diskografie
rětězy
Produkty Metallicy
Aktuální DVD (nadpis)
The Big Four DVD (Live From Sofia)
datum vydání: 1.11.2010
Aktuální kniha (nadpis)
Justice For All - pravda o skupině Metallica
rětězy
obsah

Diskografie Metallicy

Metallica (Black Album)
Load

Load

1996
Reload

Reload

1997
S and M
St. Anger
Lou Reed a Metallica - Lulu (obal desky)

Lulu

2011

Toto jsou zatím všechna řadová alba Metallicy. V říjnu roku 2011 vyšlo speciální album "Lulu", kde si s Metallicou zahrál Lou Reed, bývalý člen kapely The Velvet Underground, kterému bude letos 70 let. Deska však vyvolává plno negativních názorů (na webu loureedmetallica.com jsou písně zveřejněné k poslechu). Kapela se však hájí tím, že se jedná o vybočení z řady a na plnohodnotném albu, které by se mělo nést v duchu desky "Metallica" z roku 1991, stále pracuje...

Zpočátku Metallica vydávala desky s ročním, posléze dvouročním intervalem. Po obrovském úspěchu, jenž kapelu potkal koncem osmdesátých let a který trvá dodnes, se však členové po vydání alba vždy vydávájí na mamutí turné po celém světě, Českou republiku nevyjímaje.

Stále větší časové rozestupy mezi deskami jsou způsobeny i tím, že všichni členové již mají své rodiny. Lars Ulrich, který má 2 syny, přičemž jednomu je 13 a druhému 10 let, prohlašuje: "Metallica je pro mě odpočinkem, na turné se konečně pořádně vyspím... Skutečná práce je vychovávat děti a starat se o ně.".

 
zapati